Dziś mamy: poniedziałek, 26-02-2024, a do końca roku pozostało: 310 dni
logo
pasek menu
»   Aktualności
»   O Firmie
»   Produkty i opisy
»   Środek na biegunkę krów
»   Środek na biegunkę prosiąt
»   Opinie naukowe
»   Dokumenty organizacyjne
»   Kontakt
pasek dolny

Aktualności
krowa pije

Jak podawać bydłu Bentawet C?

Biegunka u krów to zawsze niebezpieczna dolegliwość, na szczęście istnieją na nią skuteczne preparaty. Jednym z nich jest znany wśród hodowców Bentawet C. W jaki sposób należy go podawać, by był skuteczny?

Jakie mogą być przyczyny biegunek u bydła?

Przyczyny biegunek u bydła mogą być różne, od infekcji wirusowych, przez zakażenia bakteryjne, aż po podawanie rozwalniających pasz, np. na bazie słomy owsianej. Kolejną częstą przyczyną jest zatrucie mykotoksynami. W takiej sytuacji źródłem zakażenia często jest gleba, a także skażone grzybami pasze, m.in. sojowa.

Jakie mogą być skutki nieprawidłowo leczonych biegunek u bydła?

Skutki biegunek u bydła są wyniszczające dla organizmów tych zwierząt. Przyczyniają się przede wszystkim do odwodnienia i pogorszenia odporności, przez co zwierzę jest jeszcze bardziej podatne na zakażenia. Hodowcy muszą także być gotowi na zmniejszenie jakości odchowu bydła, co zawsze jest niepożądane i wpływa na efektywność działania gospodarstwa.

Bentawet C na biegunki u bydła

Sprawdzonym preparatem na biegunki u bydła jest Bentawet C, który mamy w ofercie naszej firmy. Odpowiada on nie tylko za przeciwdziałanie odwodnieniu organizmu zwierzęcia hodowlanego, ale również aktywizuje jego układ immunologiczny do zwalczania przyczyn biegunek.

Jego głównym składnikiem jest montmorylonit, czyli minerał krzemianowy. Wspierającymi składnikami są kora dębu oraz ziele tymianku, które również mają właściwości przeciwbiegunkowe. Kora dębu dodatkowo ma działanie antybakteryjne, co również jest w takim przypadku pożądaną właściwością.

Jak podawać Bentawet C?

Dawkowanie dla krów Betnawet C według zaleceń to od 0,5 do maksymalnie 0,7 kg preparatu dziennie. Należy go podawać dwa razy po połowie, czyli rano i wieczorem. Czas stosowania to 10 dni, przy czym hodowcom dodatkowo zaleca się podawanie zwierzętom kiszonek (około 300 g dziennie), aby pomóc odnowić dobrą florę bakteryjną.

W przypadku cieląt, preparat podaje się w ilości 50 g przez okres 10 dni. Dodaje się go wówczas do mleka i należy zastosować go najszybciej, zanim utworzy się warstwa osadu.

Bentawet C ma też działanie osłonowe. W tej sytuacji wystarczy około 20 g preparatu wsypać do mleka lub wody, zaś starszym cielętom można podawać go także w paszy w nieco większej ilości, nawet 75 g. Optymalny czas kuracji to 10 dni.

Biegunka u bydła to poważny problem dla hodowców, jak jednak widać istnieją na nią skuteczne sposoby, a jednym z najlepszych jest Bentawet C. Jeśli chcą Państwo zakupić ten środek, serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszą firmą.

pasek dolny