Dziś mamy: niedzielę, 28-05-2023, a do końca roku pozostało: 218 dni
logo
pasek menu
»   Aktualności
»   O Firmie
»   Produkty i opisy
»   Środek na biegunkę krów
»   Środek na biegunkę prosiąt
»   Opinie naukowe
»   Dokumenty organizacyjne
»   Kontakt
pasek dolny
Środek na biegunkę prosiąt

Środek na biegunkę prosiąt

Choroby przewodu pokarmowego są jedną z najczęstszych przyczyn strat trzody chlewnej, dlatego tak ważne jest ciągłe monitorowanie stanu zdrowia zwierząt. Warto wspomnieć, że nawet 50% biegunek świń występuje na tle funkcjonalnym. Odpowiednio dobrany środek na biegunkę prosiąt może w znaczny sposób poprawić stan zdrowia zwierzęcia borykającego się z biegunką niezakaźną. Nasza firma zajmuje się produkcją i sprzedażą preparatu na biegunkę dla świń. Jest on chętnie wybierany przez właścicieli hodowli, ponieważ skutecznie leczy i nie przynosi skutków ubocznych. Bentawet P to naturalny preparat na biegunkę prosiąt składający się z montmorylonitu, tlenku cynku, ziół i dodatków smakowo-zapachowych. Środek może być stosowany nie tylko w leczeniu biegunki, ale również profilaktycznie przed odsadzaniem oraz po odsadzaniu. Jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia i życia zwierząt, dlatego można go podawać zarówno prosiakom, jak i dorosłym świniom.

Przyczyny biegunki u świń

Biegunka u świń występuje często, ale mimo to nie wolno jej lekceważyć. Zazwyczaj cierpią na nią prosiaki, które są odstawiane od świni. Problem może dotyczyć również dorosłych osobników. Do głównych przyczyn powstawania biegunki u świń należą:

  • niewłaściwe warunki higieniczne,
  • zbyt niska temperatura w kojcach porodowych,
  • błędy żywieniowe,
  • infekcje bakteryjne lub wirusowe,
  • niska aktywność enzymów trawiennych,
  • stres spowodowany przewożeniem zwierząt z jednego gospodarstwa rolnego do drugiego.

Biegunka u świń powoduje utratę wody z organizmu, co może doprowadzić do zmian patologicznych, spadku odporności oraz kondycji. W skrajnych przypadkach biegunka może doprowadzić do uszkodzenia kosmków jelitowych, co spowoduje gorsze wchłanianie pokarmu i słabszy wzrost masy ciała. Niekiedy biegunka może doprowadzić nawet do śmierci zwierzęcia. Dla właściciela gospodarstwa jest to równoznaczne z obniżeniem dochodów.

Na szczęście okazuje się, że biegunkę u świń można bardzo szybko wyleczyć. Wystarczy poznać przyczynę dolegliwości, a następnie zastosować odpowiedni środek przeciwbiegunkowy. Podczas obserwacji zwierzęcia warto zwrócić uwagę na kolor jego odchodów, ponieważ mogą one wskazać na przyczynę choroby. Podczas biegunki u prosiaków mogą pojawić się szare, zielone lub jasnożółte odchody. Oferowany przez nas Bentawet P stosowany jest w przypadku biegunki u warchlaków, loch i prosiąt. W ofercie posiadamy również preparat na mrówki, muchy i karaluchy.

Środek na biegunkę prosiąt

Środek na biegunkę prosiąt

pasek dolny