Dziś mamy: niedzielę, 28-05-2023, a do końca roku pozostało: 218 dni
logo
pasek menu
»   Aktualności
»   O Firmie
»   Produkty i opisy
»   Środek na biegunkę krów
»   Środek na biegunkę prosiąt
»   Opinie naukowe
»   Dokumenty organizacyjne
»   Kontakt
pasek dolny

Aktualności
środek przeciwbiegunkowy

Jak działa środek przeciwbiegunkowy dla cieląt i krów Bentawet C?

Biegunki wszystkich przeżuwaczy- cieląt, dorosłych krów mlecznych czy opasów, to częsty problem w hodowlach. Ich występowaniu sprzyja nieprawidłowe żywienie zwierząt, brak szeroko pojętej higieny, niewłaściwe warunki utrzymania. Czasami po prostu krowa zje niewłaściwy pokarm – zupełnie przypadkowo i już jest problem.

Jak zaradzić biegunkom u krów?

Biegunki u młodych przeżuwaczy np. u cieląt, to zmora hodowców na całym świecie. Choć jest to problem powszechny, to absolutnie nie należy go lekceważyć. Najpoważniejsze konsekwencje biegunek to odwodnienie, osłabienie, spadek przyrostów masy ciała, a nawet śmierć bydła i cieląt. Wśród przyczyn należy wymienić nieprawidłowe żywienie, infekcje bakteryjne i wirusowe, a także stres.

Jak walczyć z tym problemem? Należy wprowadzić działania profilaktyczne polegające na prawidłowym żywieniu zwierząt, ale to nie zawsze się udaje. W przypadku wystąpienia biegunki u bydła hodowcy najczęściej od razu podają niedomagającym sztukom antybiotyki, a to błąd. Powinno się stosować naturalne preparaty przeciwbiegunkowe bez karencji, a takim jest Bentawet. Antybiotyki nie działają na biegunki wirusowe. Są to choroby, które rozprzestrzeniają się one stopniowo. Istnieje duże ryzyko, że z zarażonych opasów wirus przejdzie na krowy, nawet jeśli utrzymywane są w oddzielnych budynkach. Zarazki przenoszone są głównie na obuwiu.

Bentawet – skuteczne narzędzie w walce z biegunką u cieląt

Posiadając Bentawet z pewnością pomożemy naszym zwierzętom. Opracowana przez naukowców mieszanka charakteryzuje się działaniem resorbującym (wchłania to, co niekorzystne w przewodzie pokarmowym np. toksyny bakteryjne), a ponadto uodparnia młode zwierzęta. Aktywizuje układ immunologiczny i przeciwdziała odwodnieniem, co jest niezwykle ważne w pierwszych tygodniach życia cieląt.

Biegunkę u krów traktuje się jako przejściową wirusówkę. Dopiero przy pojawianiu się licznych poronień, nawracających rui, upadków oraz wrzodów na wewnętrznej stronie policzków hodowcy zdają sobie sprawę, że mają do czynienia z o wiele poważniejszym wyzwaniem. Wirusowa biegunka bydła to nieraz choroba o ostrym przebiegu. Po raz pierwszy zaobserwowano ją ponad 60 lat temu. Szacuje się, że około 90% bydła na całym świecie może być zakażonych. Większość z nich jest wyleczona po kilku dniach, po podaniu preparatu na biegunkę u krów Bentawet.

Zapraszam na stronę www.bentawet.pl tel. 601-56-88-58. Zakupy naszych preparatów na Allegro- wpisz proszę słowo Muszak (środek na muchy, mrówki, karaluchy 140 ml) lub Bentawet C (na biegunke dla cieląt 1 kg)lub Bentawet P (na biegunkę dla prosiąt 1 kg).

pasek dolny