Dziś mamy: niedzielę, 05-04-2020, a do końca roku pozostało: 271 dni
logo
pasek menu
»   Aktualności
»   O Firmie
»   Produkty i opisy
»   Środek na biegunkę krów
»   Środek na biegunkę prosiąt
»   Środek owadobójczy
»   Preparat na mrówki
»   Opinie naukowe
»   Dokumenty organizacyjne
»   Kontakt
pasek dolny
Środek na biegunkę krów

Środek na biegunkę krów i cieląt

Od ponad 25 lat zajmujemy się produkcją preparatów przeciwbiegunkowych dla zwierząt. Jednym z oferowanych przez nas produktów jest Bentawet C – naturalny środek na biegunkę krów. Preparat ten umożliwia szybkie zwalczanie biegunek u cieląt, krów oraz innych przeżuwaczy.

Bentawet C

Biegunki u cieląt to zmora hodowców w całej Polsce. I choć jest to problem powszechny, to absolutnie nie należy go lekceważyć. Najpoważniejsze konsekwencje wspomnianych biegunek to odwodnienie, pogorszenie jakości, a nawet śmierć trzody. Jakie są przyczyny tego zjawiska i jak z nim walczyć? Wśród przyczyn należy wymienić nieprawidłowe żywienie, infekcje bakteryjne i wirusowe, a także stres. Aby skutecznie walczyć z chorobą należy wprowadzić działania profilaktyczne polegające na prawidłowym żywieniu zwierząt. Jeżeli nie przyniesie to oczekiwanych rezultatów, warto zainwestować w preparat na biegunkę u cieląt. Opracowana przez naukowców mieszanina mineralna charakteryzuje się działaniem resorbującym, a ponadto uodparnia młode zwierzęta. Aktywizuje układ immunologiczny i przeciwdziała odwodnieniem, co jest niezwykle ważne w pierwszych tygodniach życia cieląt. Bentawet C stanowi doskonałą alternatywę dla antybiotyków, zważywszy na fakt, że 80% biegunek u cieląt występuje na tle funkcjonalnym i związana jest ze stresem, nagłą zmianą otoczenia, nieodpowiednią temperaturą mleka bądź złym żywieniem. Jeśli biegunka u krowy związana jest z infekcją bakteryjną lub wirusową, Bentawet C można stosować w połączeniu z antybiotykiem. Bentawet C to środek na biegunkę krów i cieląt składający się z glinokrzemianów (glinki montmorylonitowe), kory dębu i ziela tymianku. W ofercie naszej firmy dostępny jest również środek na biegunkę prosiąt.

Środek na biegunkę krów i cieląt

Środek na biegunkę krów i cieląt

 

Bentawet Z

Bentawet Z to ziołowy preparat na biegunkę krów i innych przeżuwaczy. Od dziesiątek, jeśli nie setek lat, zioła stanowią podstawowy środek wykorzystywany do przeciwdziałania lekkim biegunkom zwierząt. Do skutecznego leczenia wymagana jest odpowiednia mieszanka ziół oraz właściwe ich proporcje. Decydując się na zakup produktu Bentawet Z mogą mieć Państwo pewność, że dostarczona mieszanka będzie zawierała wszystkie składniki niezbędne do ograniczenia biegunki u krowy lub cielęcia. Bentawet Z zawiera:

  • Glinokrzemiany
  • Ziele tymianku
  • Kora dębu
  • Kłącze pięciornika
  • Kłącze tataraku

Mimo dużego wyboru środków na biegunkę u cieląt, hodowcy coraz częściej zwracają się ku produktom naturalnym i sprawdzonym. Jest to gwarancja szybkiego działania i dużej skuteczności produktu. Oferowane przez nas preparaty są łatwe w podaniu i bardzo aromatyczne. Dodatkowe atuty środka na biegunkę dla cieląt to brak konieczności odstawienia mleka, dzięki czemu zwierzęta pozostają silne i spokojne.

Środek na biegunkę krów i cieląt

Środek na biegunkę krów i cieląt

Środek na biegunkę krów i cieląt

Środek na biegunkę krów i cieląt

pasek dolny