Akeeba Backup for WordPress requires PHP 7.2.0 or later but your server only has PHP 7.0.33. Jak skutecznie pozbyć się mrówek w budynkach gospodarczych?
 
Dziś mamy: czwartek, 02-02-2023, a do końca roku pozostało: 333 dni
logo
pasek menu
»   Aktualności
»   O Firmie
»   Produkty i opisy
»   Środek na biegunkę krów
»   Środek na biegunkę prosiąt
»   Środek owadobójczy
»   Preparat na mrówki
»   Opinie naukowe
»   Dokumenty organizacyjne
»   Kontakt
pasek dolny

Aktualności

Jak pozbyć się mrówek w budynkach gospodarczych?

Mrówki są niewielkimi owadami, które potrafią uprzykrzyć życie. Kiedy dostaną się do budynku gospodarczego, trudno się ich pozbyć. Są nie lada problemem i dlatego trzeba je wytępić, co wcale nie jest takie proste. Znany sposób, jak rozsypanie soli, nie zawsze skutkuje, ale specjalny preparat, pomaga opanować sytuację i definitywnie się ich pozbyć.

Dlaczego mrówki wchodzą do domu?

Mrówki w budynkach gospodarczych nie są odosobnionym przypadkiem, często się pojawiają i trzeba z nimi walczyć. Zakładają gniazda w miejscach, gdzie jest pożywienie. Kiedy się zadomowią, sytuacja może być trudna do opanowania, ponieważ są wszędzie. Nawet widzą jedną mrówkę, trzeba natychmiast sprawdzić wszystkie pomieszczenia w budynku, bo być może jest ich więcej.  Szybko się rozprzestrzeniają, więc zachowanie czujności to podstawa.  Jest wiele gatunków tych owadów, więc nie wszystkie można łatwo wytępić. Bardzo uciążliwe są mrówki faraona, które można znaleźć w produktach żywnościowych. Większe od nich są darniowe, które zauważalne są wiosną. Dużo większe są gmachówki, bytujące w budynkach gospodarczych drewnianych. Pozostawiona żywność jest zachętą dla owadów.

Jak pozbyć się mrówek w budynkach gospodarczych?

Mrówki to owady żyjące w grupach, więc trudno się ich pozbyć. Można próbować rozsypać sól, pieprz, sodę oczyszczoną, czy wylać ocet, ale nie ma gwarancji na ich wytępienie, jeśli owady zaczną się rozmnażać. Warto zastosować odpowiedni preparat, który skutecznie usunie owady. Firma Bentawet oferuje Muszak, jako środek na mrówki. Wystarczy posmarować nim miejsca, gdzie insekty się pojawiają.  Jest trujący, więc po dotknięciu go czy chociażby przejściu po nim, owady zostają   unicestwione. Środek nie ulatnia się do powietrza, więc nie jest szkodliwy dla człowieka i można go bezpiecznie stosować w budynkach gospodarczych. Nie jest trujący dla psów i kotów, ale może wywołać biegunkę u zwierząt, dlatego mając czworonogi, trzeba zachować ostrożność.

pasek dolny