Dziś mamy: piątek, 09-12-2022, a do końca roku pozostało: 23 dni
logo
pasek menu
»   Aktualności
»   O Firmie
»   Produkty i opisy
»   Środek na biegunkę krów
»   Środek na biegunkę prosiąt
»   Środek owadobójczy
»   Preparat na mrówki
»   Opinie naukowe
»   Dokumenty organizacyjne
»   Kontakt
pasek dolny
Jak należy wybierać środek na RYBIKI CUKROWE, muchy, mrówki faraona mrówki czarne i karaluchy
  1. Musi być skuteczny, a zdarza się, że trutka skuteczna w zeszłym roku nie działa. Jak poszukać nowego. Nie ma rady, trzeba go po prostu kupić i sprawdzić lub zaufać badaniom zrobionym przez producenta. Lepiej wybrać tego, co produkuje środek od wielu lat. Wszystkie żywe stworzenia, w tym owady, uodparniają się na środki, które je zabijają, bo przeżywają tylko osobniki, których trutka nie zabiła i przekazują geny z odpornością następnemu pokoleniu (ewolucja), więc w następnych pokoleniach rodzą się osobniki coraz bardziej odporne na starą trutkę. Dlatego nieraz preparat o tej samej nazwie ma zmieniony skład.
  2. Bezpieczeństwo. Najgorsze są środki, które musimy wdychać. Chyba, że jest możliwość dokładnego wywietrzenia pomieszczenia. Ale to jest uciążliwe. Bezpieczne są lepy na muchy, ale brzydko wyglądają i nie wabią much do siebie. Należy szukać środka, który nie ulatnia się do powietrza.
  3. Łatwość zastosowania. Tu jest pułapka. Np. spray czy fumigator do gniazdka łatwo zastosować, ale czy warto wdychać substancję toksyczna unoszącą się w powietrzu, która choć nas nie zabija, to na pewno działa toksycznie skoro zabija owady? Przeczytajmy też na opakowaniu czy potrzebne jest np. jeszcze jakieś naczynie, żeby rozrobić środek, który kupujemy- a takie naczynie, skoro zetknie się z trutką musi być po użyciu zutylizowane. No i czym rozprowadzić preparat- to tak, jak z pastą do butów- wygodniej jest zastosować tę, która np. w wieczku ma gąbkę zamiast szukać szczotki do butów.
  4. Długość działania w zestawieniu z ceną. Tak to już jest, że to co tańsze zwykle krótko działa, bo niską cenę producent rekompensuje sobie koniecznością kupowania przez klienta kilka razy preparatu, gdy inny w tym samym czasie wystarczy kupić tylko raz. Ta zasada dotyczy nie tylko trucizn na owady.
  5. Wydajność. Warto zwrócić uwagę na jaką powierzchnię, np. mieszkania, wystarczy dany środek. Wielkość opakowania nie zawsze jest tu miarodajna.
  6. Sposób stosowania. Należy wybrać taki preparat, który będziemy w stanie zastosować, a nie taki, który będzie stał na półce i czekał, aż nam się zachce. Jednak czasem warto rozważyć kupno środka, który wymaga 1-razowego wysiłku, ale da efekt na długi czas.
Od wielu lat stosuję środek produkowany przez mojego tatę o nazwie Muszak, który niemal idealnie spełnia powyższe wymagania. Buteleczka 70 ml z pędzlem była kiedyś w postaci 2 buteleczek ( dwuskładnik )- teraz zrobiliśmy tak, żeby było ŁATWO ZASTOSOWAĆ I NIE MIESZAĆ TRUJĄCYCH SUBSTANCJI- Muszak kosztuje niecałe 40 zł i wystarcza na kilka mieszkań. Chcąc zwalczyć MUCHY środkiem smarujemy GÓRNĄ CZĘŚĆ RAM OKIEN I FUTRYN DRZWI. Ma on substancję wabiącą i smakową, gdy mucha wleci do pomieszczenia (także inny owad np. muszka owocowa) szuka jedzenia i lubi ciepło, więc szybko znajduje smacznego Muszaka, zlizuje go i pada. Chcąc zwalczyć MRÓWKI FARAONA, CZARNE MRÓWKI czy KARALUCHY, które są w mieszkaniu należy posmarować miejsca, w których chodzą.
Środek działa też na KOMARY, ale słabiej, bo komar go nie zliże, ale jak usiądzie na smarowanej powierzchni to padnie. Muszak nie ulatnia się do powietrza, więc można go stosować nawet w pokoju dziecięcym. DZIAŁA OK. ROK PO 1 POSMAROWANIU!!!
Detalicznie w Pile można go kupić w Centrum Zdrowia i Urody Zwierząt Matuszewscy ul. Lutycka 61 (obok jest serwis opon Makulski)- pn.-pt. 8:30-12 lub 16-18:30, sb. 10-14 albo w Gabinecie Weterynaryjnym w Jastrowiu, ul. Kilińszczaków 30- pn.-pt. 19:30-21 i sob. 16-18.
W razie pytań proszę dzwonić do mnie 601-568-858 (jest to również nr pogotowia weterynaryjnego w Pile, który warto znać nawet, jak się nie ma zwierzęcia)
Lek. wet. Jarosław Matuszewski
Plakat Muszaka nowy #muszak O tym, czym należy się kierować przy wybieraniu środka na muchy, muszki, mrówki, karaluchy itp. https://bentawet.pl/jak-nalezy-wybierac-trucizne-trutke-srodek-preparat-na-muchy-mrowki-faraona-i-czarne-karaluchy/ #muszak #muszaknamuchy #srodeknamuchy #preparatnamuchy #truciznanamuchy #truciznanamuchy #trutkanamuchy #muszaknamrowkifaraona #srodeknamrowkifaraona #preparatnamrowkifaraona #truciznanamrowkifaraona #trutkanamrowkifaraona #srodeknamrowki #preparatnamrowki #truciznanamrowki #trutkanamrowki #srodeknakaraluchy #preparatnakaraluchy #trutkanakaraluchy #truciznnakaraluchy #srodeknaosy
Muszak

 

1 szt. 70 ml kosztuje niecałe 40 zł (pędzel gratis)- działa ok. rok po 1 posmarowaniu

 

Zamówienia i wysyłka:

 

tel. 601-568-858, 67/ 214-37-28- prosimy wpisać w serwisie ALLEGRO słowo Muszak lub klikną tutaj -> http://allegro.pl/

 

Po prostu działa- proszę go sprawdzić

 

Opinie o Biegunki cieląt i prosiąt, WMMiDP s.c.

pasek dolny